Szkolenie przeznaczone dla pracowników inżynieryjno-technicznych zakładów pracy, w szczególności projektantów, konstruktorów, technologów, organizatorów produkcji.
Szkolenie może odbywać się formie kursu stacjonarnego lub jako szkolenie zdalne (tzw. samokształcenie kierowane) – w trakcie którego osoby szkolone samodzielnie zapoznają się z dostarczonymi przez nas materiałami, mając stałą możliwość kontaktu i konsultacji z prowadzącym szkolenie. Istnieje również możliwość zorganizowania takiego szkolenia zdalnie – za pomocą Microsoft Teams, Zoom, Click Meeting lub innych narzędzi komunikacji. Czas trwania szkolenia (w trybie stacjonarnym) co najmniej 16 x 45 min.

W przypadku szkoleń w formie tradycyjnej – oferujemy Państwu organizację szkoleń okresowych dla pracowników inżynieryjno-technicznych – w siedzibie Waszej firmy, w innym miejscu przez was wskazanym lub w zapewnionej przez nas sali wykładowej. Sposób realizacji szkolenia dostosujemy do Państwa potrzeb.
Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu:
- identyfikacji i oceny zagrożeń występujących w procesach pracy
- organizacji pracy i stanowisk pracy zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii
- metod likwidacji lub ograniczenia zagrożeń czynnikami występującymi w środowisku pracy
Zakres szkolenia:
Szkolenie obejmuje swoim zakresem zagadnienia takie jak:
- Regulacje prawne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy:
- aktualne przepisy (z uwzględnieniem zmian i problemów związane z interpretacją niektórych przepisów), w tym dotyczące:
- praw i obowiązków pracodawców i pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz odpowiedzialności za naruszenie przepisów lub zasad BHP
- odpowiedzialności projektantów, konstruktorów i technologów związanej z wykonywanym zawodem
- wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy dla budynków i pomieszczeń zakładów pracy (w tym pomieszczeń higieniczno- sanitarnych)
- wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii dla maszyn i innych urządzeń technicznych
- systemu oceny zgodności wyrobów z wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy
- nadzoru i kontroli warunków pracy
- aktualne przepisy (z uwzględnieniem zmian i problemów związane z interpretacją niektórych przepisów), w tym dotyczące:
- Metody identyfikacji, analizy i oceny zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi występującymi w procesach pracy oraz oceny ryzyka związanego z tymi zagrożeniami
- Kształtowanie warunków pracy zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa pracy i ergonomii, w tym w zakresie metod likwidacji lub ograniczenia oddziaływania na pracowników czynników szkodliwych dla zdrowia, uciążliwych i niebezpiecznych (m.in. przez odpowiednie rozwiązania projektowe, technologiczne i organizacyjne)
- Nowoczesne rozwiązania techniczno-organizacyjne wpływające na poprawę warunków bezpieczeństwa i higieny pracy (w szczególności urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne, urządzenia zabezpieczające, środki ochrony indywidualnej)
- Ćwiczenia dotyczące uwzględniania wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii w projektowaniu
- Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku
Zapraszamy do kontaktu